Residence under the Oaks part. II

Dom powstał na malowniczej działce o powierzchni 4 ha, położonej wśród lasów, tuż nad prywatnym jeziorem. Inwestorowi zależało na wybudowaniu rezydencji nawiązującej stylem i designem do dworków z XIX wieku, o nowoczesnej funkcjonalności i strukturze. Inspiracją była przyroda i gęste lasy otaczające działkę.

Kierując się gustem właścicieli, jako motyw przewodni wybrane zostały motywy roślinne i liście dębu. Dzięki otwartości inwestorów udało mi się wymyślić wiele detali dekoracyjnych, które wypełniły dość dużą bryłę budynku, nadając jej spójność. Wnętrze jasne, łagodne i wykonane z wybranych, specjalnych materiałów. Powstała pierwsza wizja wnętrza, która wszystkim przypadła do gustu. Podczas realizacji dołożono najwyższej staranności, aby każdy element był specjalnie zaprojektowany i wykonany ręcznie. Wiele elementów ma charakter niekomercyjny, misternie wykonany jak w minionych epokach na indywidualne zamówienie. Właściwie nie ma tu gotowych części kupowanych z katalogu, dzięki czemu udało się uzyskać efekt niepowtarzalności i osobistego stylu.

Dom jest energooszczędny, wyposażony w instalacje niskonapięciowe i niskotemperaturowe. Ściany budynku mają grubość 65 cm i są ocieplone wentylowaną wełną mineralną. Użyto ekologicznych farb ściennych i angielskich tapet papierowych, aby ściany mogły swobodnie oddychać, a dzięki naturalnemu tynkowi wapiennemu jest to możliwe i panuje w domu idealny klimat. Powietrze do budynku doprowadzane jest poprzez filtry dolomitowe, dzięki czemu jest świeże i ujemnie zjonizowane. Dom posiada inteligentną instalację i całą gamę innowacyjnych rozwiązań.

Każdy szczegół został zaprojektowany indywidualnie.

MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE:

Podłogi: marmury polskie, włoskie i brazylijskie, wycinane laserowo i ręcznie, Meble: drewno lakierowane, Drzwi: drewno ręcznie malowane, szkło optiwhite z fazą, szkło frezowane, Formowanie: ręcznie robione odlewy gipsowe, Tapety: Anglia, Belgia, USA, Lampy: Żyrandole pochodzą z oferty antykwariatów – oryginalne lampy z XVIII, XIX i XX wieku – wiedeńskie i kryształy Swarovskiego.

Dominika Rostocka